вівторок, 7 квітня 2020 р.

Урок 10. 5 клас, математики

7 квітня - 5-В і 5-Г
8 квітня - 5-А і 5-Б
Тема. Розв'язування вправ на всі дії з десятковими дробами
Виконати:
5-В і 5-Г до 09.04
5-А і 5-Б до 09.04

Учні мають:
1)удосконалювати вміння розв'язувати завдання на всі дії з десятковими дробами;
2) розвивати вміння узагальнювати й аналізувати, діяти за алгоритмом;
3)розвивати вміння грамотно висловлюватися державною мовою, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати власну думку;
4) виховувати культуру математичних записів.
1. Продовжуємо працювати із § 41 с. 237 і повторюємо:

а) як помножити два десяткові дроби;
б) як поділити десятковий дріб на натуральне число;
в) як поділити десятковий дріб на десятковий дріб;
г) як помножити десятковий дріб на 10, 100, 1000...0,1; 0,01...;
д) як поділити десятковий дріб на 10, 100, 1000...0,1; 0,01; 0.001...;
е) як знайти:
1)невідомий доданок і множник;
2) невідоме зменшуване і від'ємник;
3) невідоме ділене і дільник.

2. Математика у природі.

Завдання виконуємо у зошиті:

а) найбільша земна тварина - це африканський слон . 
Знайдіть масу (кг), довжину і висоту  тіла (см) слона:
б) а тепер давайте дізнаємось назву найбільшої черепахи:
Від 30 покроково віднімаємо числа. Букву шукаємо у таблиці під відповідним результатом.

Ось ця черепаха.
Вона гарно плаває, її кінцівки перетворилися у ласти. Із панцира роблять прикраси, а яйця та м'ясо вживають у їжу;

в) розв'яжіть рівняння і ви дізнаєтесь масу (кг) черепахи: х : 12,5 =48;
г) розв'яжіть приклад і ви дізнаєтесь скільки років живе черепаха:
3. Розв'язуємо із підручника:

Не забуваємо про стовпчики!

Розглядаємо ще одну задачу і самостійно виконуємо № 1473.
Ви прийшли з магазину, купивши  2,5 кг яблук і 3,5 кг черешень, заплативши за всю покупку 95,75 грн. Мама говорить: «Мені відомо, що 1 кг черешень коштує 17,5 коп.А скільки коштує 1 кг яблук?»
Розв’язання
1)    3,5 · 17,5 = 61,25 (грн.) – коштує 3,5 кг черешень
2)    95,75 – 61,25 = 34,5 (грн.) – коштує 2,5 кг яблук
3)    34,5 : 2,5 = 345 : 25 = 13,8 (грн.) – коштує 1 кг яблук

Відповідь: 13,8 грн.

Отже, виконуємо:

№ 1473 (3 бали);
№ 1479 (6 балів);
Завдання із африканським слоном і черепахою - 3 бали.

За потреби звертайтеся до мене через електронну скриньку: 
karantun20@gmail.com
На дану електронну скриньку надсилайте виконані домашні завдання .  

БАЖАЮ УСПІХУ!!!